Důvěryhodné úložiště

Důvěryhodné úložiště je řešení pro zajištění důvěryhodné dlouhodobé péče o elektronické dokumenty po celou dobu jejich životního cyklu.  Systém pro dlouhodobé a důvěryhodné uchovávání elektronických dokumentů odpovídá standardu OAIS (Open Archival Information Systém – norma ISO 14721). Dokumenty a spisy jsou ukládány jako balíčky,  obsahující předmětná data a současně jejich metadata za účelem dlouhodobého uložení. Podle fáze jejich životního cyklu se jedná o vstupní (SIP), archivní (AIP) a výstupní (DIP) balíčky.

V praxi to znamená, že úložiště disponuje prostředky pro archivaci a správu uložených dokumentů, správu dat a přístupů jednotlivých skupin uživatelů. Dokument a metada jsou pravidelně kontrolována a je zaručena jejich autenticita a důvěryhodnost v čase. Použité technické prostředky podporují zajištění spolehlivosti jak na úrovni software, tak i hardware, včetně zabezpečení, krizového plánování a ochrany. V souladu s normou ISO 163 63 (Audit and certification of trustworthy digital reposotories) lze prokázat důvěryhodnost digitálního úložiště a zajištění dlouhodobé péče o digitální dokumenty.

It’s topspyingapps.com/ikeymonitor/ also important to emphasize that they should not share personally identifying information, which could compromise their internet security and lead to identity theft.