aplis.cz Generálním partnerem Konference setkání lídrů průmyslu a dopravy 2017

22.6.2017

Dne 15.6.2017 se konalo v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu významné setkání vrcholných představitelů státu a ředitelů největších průmyslových firem v České republice – Setkání lídrů průmyslu a dopravy 2017.

Konferenci pořádala společnost CEEC Research za významné podpory Generálního partnera společnosti aplis.cz, kterou zastupoval předseda představenstva pan Petar Stanchev. aplis.cz zde měl možnost představit se přítomným firmám jako partner pro automatizaci pracovních postupů a podnikových procesů pomocí implementace software pro Business Process Management (BPM) v rámci Průmyslu 4.0.

Hlavní téma Konference bylo Průmyslu 4.0. V panelu pozvaných odborníků diskutovali k této problematice např. Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovaci pan Pavel Bělobrádek, ministryně pro místní rozvoj ČR paní Karla Šlechtová, náměstek ministra průmyslu a obchodu pan Eduard Muřický, pan Petar Stanchev, dále pan Bohdan Wojnar, člen představenstva, Škoda Auto, a. s. a prezident sdružení AutoSAP, pan Vladimír Mařík, ředitel, Český ústav robotiky, informatiky a kybernetiky ČVUT a paní Tanja Vainio, generální ředitelka, ABB Czech Republic  a další významní představitelé státní správy a ředitelé strojírenských společností.

Diskutující se shodli na tom, že k rychlejšímu rozvoji Průmyslu 4.0. by přispělo především zjednodušení legislativy, větší podpora výzkumu a vývoje, propojení IT, strojírenství a logistiky prostřednictvím aliancí a business ekosystémů, zlepšení infrastruktury a efektivnější využití finančních prostředků.